Ahhoz, hogy lássák a teljesítménybeli különbséget, a Carwow az alap 911 Carrerát és a GT3-at egy tesztsorozaton vetette össze. Utóbbi győzelme itt nem nagy meglepetés, ami azonban érdekes, hogy mennyire tudja a Carrera tartani a lépést.

Első körben egy gyorsulási versenyen méri össze a két autó az erejét. A belépőszintű modell sofőrje jobban kapja el az első futamon a rajtot és tartja is a vezető helyet, azonban a GT3 gyorsan beéri és megelőzi. A második futamon már mindketten jól rajtoltak, így a GT3 rajt-cél győzelmet aratott.

A győztes idő 400 méteren 11,4 másodperc volt, míg a Carrerának 12,1 mp kellett ahhoz, hogy célba érjen – talán nem számítanánk arra, hogy ilyen kicsi a különbség.

A páros két repülőrajtos gyorsulási versenyt is futott. A két autó automata váltása lett itt összevetve és ebben a GT3 sokkal jobbnak bizonyult, így elhúzott ellenfelétől. A második futamon 80 km/h-ról indulnak, de harmadik fokozatba ragadva, így a Carrera háromliteres turbóboxerének alacsony fordulatszámnál jelentkező plusznyomatéka miatt sokkal szorosabb a befutó.

Mindeközben bemutattak egy olasz cég által felújított Ferrari Testarossát, amelyen kifejezetten remek munkát sikerült végezni. A részleteket és az autóról készített képeket itt lehet megtekinteni.