Pár éve egy gyári SW20 Toyota MR2-n kezdtek dolgozni a fiúk. A motort kapásból kicserélték egy Honda K24-re, amihez saját kezűleg építettek turbót. Ekkor még csak 12 mp alatti időre volt képes az autó, a cél az ezer lóerő és a 8 mp-es négyszáz méter volt. Ekkor egy szekvenciális váltóval, egy bukókerettel és csapágyas turbóval szerelték fel az autót, így pedig elérték mind az 1045 lóerőt és a 8 mp-es időt is.

(Legfrissebb autós híreinket itt érheted el, amennyiben pedig a motorsport témakör érdekel, ide navigálj.)

Amennyiben nem szeretnél lemaradni a friss hírekről, kövesd Facebook-oldalunkat is, amit ezen a linken keresztül érhetsz el.

Mivel ekkor már a világ leggyorsabb MR2-esével szemben is kevesebb volt egy másodpercnél a hátrányuk, úgy döntöttek, megpróbálnak bemenni 8 mp alá. Ehhez azonban teljesen szét kellett szedni az autót, hogy annyi súlytól szabadítsák meg, amennyitől lehet. A K24-es motort egy K20-asra cserélték és a két turbó helyett egy nagyobbat vettek, ami ugyanolyan erős, de megbízhatóbb.

Az új beállítás első köre egy 8,792 mp-es futam volt. A telemetria alapján azonban a sofőr elvette a gázt, de mivel ez még messze volt a rekordtól, mentek még egy kört. Ezzel közelebb is jutottak, a 8,131-gyel már ez az autó volt a világ leggyorsabb MR2-ese, a nyolc másodperc alá viszont még nem tudtak bekerülni.

A következő menetben a rajtnál voltak gondok, így csak 9,872 mp-et futottak, az utolsó körrel azonban – ami a fenti igen hosszú videóban 32 percnél látható – sikerült elérni a célt: 7,982-vel mentek be a hőn áhított hét másodperces tartományba.

Mindeközben megjelent egy könyv a Tesláról és Elon Muskról, amely enyhén szólva sem hízelgő képet fest a villanyautó-márka vezérigazgatójáról. A részletekről itt lehet olvasni.