Max Verstappen nem akart hinni annak, amikor közölték vele, hogy az FIA még csak vizsgálni sem vizsgálja Charles Leclerc manőverét, amivel tönkretette a futamát Japánban és végül még csak pontot sem szerzett.

Max Verstappen egyre távolabb kerül a második helytől a bajnokságban, noha pár héttel ezelőtt igen közel volt Valtteri Bottashoz, de közben becsúszott pár rossz eredmény a Red Bullnál. A Red Bull sztárja a legutóbbi 5 versenyen csak egyszer volt dobogós, miközben kétszer kiesett. Emellett 8. volt az Olasz Nagydíjon, ahol a motorbüntetése miatt hátulról kellett rajtolnia és még balesetezett is, míg az Orosz Nagydíjon szerzett 4. helyével sem gyűjtött sok pontot.

A Mexikói Nagydíj előtt Verstappen 212 egységet számol a 221 pontos Charles Leclerc mögött, míg második helyen Valtteri Bottas 274 ponttal várja a folytatást. A holland hamar lecsúszhat az 5. helyre, hiszen Sebastian Vettelnek már ugyanannyi pontja van, mint neki és a Ferrari egyértelműen gyorsabb és erősebb.

Verstappen Japánban is sok pontot bukott, amikor a startot követően Leclerc eltalálta az autóját és az súlyos károkat szenvedett. Az FIA eleinte azt közölte, hogy még csak nem is vizsgálja az esetet, így azt versenybalesetnek minősíti, amire Max nagyon berágott és igencsak hangot adott a véleményének a csapatrádión keresztül.